ביום שישי, 25/11 יתקיים בבית אליאנס כנס החדשנות של מסעדות פתוחות.
הרצאות קצרות על חדשנות בקולינריה, סטארטאפים המפתחים פתרונות טכנולוגיים בנושא FoodTech.

 

sarit_goffen-6609

כיצד תיראה הצלחת של הנכדים שלנו ב-2030?

שיר הלפרן, יזמית ובעלים של שוק האיכרים ושוק הנמל

בעוד עשרים שנה נגדל לפחות חלק מהירקות שלנו על הגג, במרפסת או בבית, נלך לקניות עם אפליקציה שמגלה לנו בדיוק מתי נקטפו ואיך גודלו הירקות בסופר, נאכל שניצל  צרצרים וזאת רק ההתחלה. שיר הלפרן תציג את משבר המזון העולמי על שלל המורכבויות שלו, ההזדמנויות העסקיות הטמונות בו, והפעילויות הנעשות כיום בזירת הפודטק על מנת לתת מענה עליהן.

dsc09887_0_s1

אותה הגברת בשינוי אדרת- חדשנות באריזות והעצמת חווית הצריכה

ד"ר שירה רוזן, מנהלת פיתוח אריזות בקבוצת שטראוס, דירקטורית במכון האריזה הישראלי ומחברת הספר "לחשוב מתוך הקופסא"

החוויה במסעדה תושפע מטעם האוכל, אך לא פחות ממכלול האווירה במסעדה , איכות השירות, עיצוב המקום ואופן ההגשה. כך גם לאריזה יש תפקיד בהעצמת חווית הצריכה של המוצר . בעולם מוצרי הצריכה, האריזה מהווה פלטפורמה עוצמתית ליצירת חדשנות וחוויות אינטראקטיביות עם הצרכן החדש המחפש ריגושים. ד"ר שירה רוזן תסקור ההזדמנויות הגלומות באריזות ואת החדשנות בתחום.

%d7%9e%d7%a2%d7%99%d7%9f-%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%a7

ארוחה מהעתיד

מעיין פרילוק, כתבת טכנולוגיה בחדשות ערוץ 10, ויזמית קולינריה.

דמיינו רובוט שיסיע לנו את המזון מהסופר הביתה מבלי שנצטרך לסחוב, רחפן שיחליף  את שליח הפיצה, מדפסת תלת מימד שתכין לנו ארוחות, וכדור פלא ש יחליף את מערכת הטעמים בפה שלנו. מעיין פרילוק, תציג את הפיתוחים הרבים של חברות ברחבי העולם המתכננות את עתיד האוכל שלנו.

_mg_0306-3

חדשנות וחשדנות

דגן אשל – מנהל החדשנות של חברת שטראוס ומוביל המיזם "אלפא שטראוס" המעודד הקמה ופעילות של סטארט-אפים בתחום המזון

כיצד הפכה החדשנות למושג חמקמק כל כך? ומדוע מנהלים בתעשייה בכלל ובתעשיית המזון בפרט מתקשים להכיר בה? דגן אשל יציג את הסוגיות שבין חדשנות לחשדנות ומה הדרך לעמק השווה שבין שני הקטבים.

%d7%92%d7%99%d7%90-752

קורבנות אופנה –הטרנדים בתעשיית המזון והשפעותיהם

מיכל נאמן, יועצת בכירה בתחום המזון והפודטק ומומחית בפיתוח עסקי למוצרים בשווקים גלובליים

חדשנות וטרנדים הם הכח המניע את התפתחות התעשייה והשקת מוצרי מזון חדשים. מיכל נאמן תסקור טרנדים ומגמות חדשניים מרכזיים בתעשייה וכיצד הם באים לידי ביטוי בפיתוח וייצור מוצרי מזון המשווקים כיום ומשפיעים על מה נקנה ואיך?

idogarini-photoby-gilad-mashiah

אוכל – חוויית משתמש

עידו גרעיני, מעצב ושף

אוכל הוא כבר מזמן אינו רק עניין של הישרדות. אוכל ואכילה מעצבים את היום יום שלנו והפכו לדרך האולטימטיבית לבטא את עצמנו, ליצור ולבלות. דילמות של מזון מעצבות את החלטותינו והתנהגותנו בין מדפי הסופר ועם תפריטי המסעדה כמו גם בדיונים פוליטיים, בגני הילדים, מעל דפי העיתון ואפילו במוזיאון. עידו גרעיני, הקים את סטודיו אפטיט מתוך ההבנה שאוכל חדר לכל תחומי חיינו ועל כן הוא כלי מרכזי בעיצוב חוויות, תכנים חדשים ומציאות עתידית. בהרצאה ידגים גרעיני כיצד יוצא האוכל מגבולות השולחן, המסעדה והמטבח ונהפך לכלי אמנותי, עיצובי ושיווקי.

%d7%90%d7%99%d7%96%d7%a7

המזווה

איזק סיוה, מומחה בשיווק קמעונאי ומנכ"ל חברת B.Smart Retail

הדרישה לעשייה ולידע קולינרי נמצאת בצמיחה אדירה. לכן, הנגשת הקולינריה למגוון קהלים ושילוב העיסוק בה בשגרת היום, היא אתגר שחשוב להתמודד איתו. בהרצאה נחשף לגישות קמעונאיות ומודלים המתמודדים עם אתגר זה ביומיום.